pınar okay

 

ile

 

Bill Dede’nin Yaşam Döngülü Dünyası

permakültür

semineri

 

yeni atölye;

Kasım' da

 

“Permakültürü ben yarattım ama hala ne olduğunu tam

kavrayamıyorum” diyor Bill Mollison. 

Biz ise, dilimizde tam anlamını yansıtmayan

“sürdürülebilir tarım” kavramıyla anlamaya çabalıyoruz.

 

Gelin, önce Bill Dede’yi tanıyalım.

Önce onun bir ömürlük eseri olan, yaşama dair bu işlevsel

/ onarıcı tasarımını,

kendi hikayesiyle, anlatımlarıyla kavramaya çalışalım.

 

Bu seminerde;

 

"Dünyanın giderek karmaşıklaşan sorunları içinde kaybolmak

yerine,kendi ihtiyaçlarını karşılayan, çevresini sömürmeyen

ve kirletmeyen, uzun vadeli, ekolojik alanda sağlıklı ve

ekonomik olarak da uygulanabilir sistemler yaratmayı nasıl

başarabiliriz?" sorusunun cevabını bulacak, doğayla birlikte

çalışmanın felsefesi ve yöntemlerini öğreneceğiz. 

 

 

 

PINAR OKAY

    

  

 

2001 yılına kadar ERA Tanıtım A.Ş.nin yönetim kurulu başkanı ve büyük ortağı olarak, Şişe-Cam, Paşabahçe, Vakko, Vakkorama, Power FM gibi Türkiye’nin önde gelen kuruluşlarına, marka yaratma / yönetme / genişletme, yeni iş fikirleri dahil pazarlama ve pazarlama iletişimi kapsamda strateji, konsept çalışmaları üzerine şirket başkanları, CEO ve yönetim kurulları düzeyinde hizmet verdi.

 

2001’den itibaren, danışmanlığa odaklanarak, çeşitli kuruluşlara ve reklam ajanslarına “Bütünsel Marka Yönetimi”,  “strateji ve yönetim danışmanlığı” ve uygulama hizmetleri vermeye başladı.

 

Mayıs 2011’de, “Markalaşmada İnovatif Bir İş Modeli” olarak nitelendirilen ‘ENTEGRE ÇÖZÜMLER’i hayata geçiren ekip içerisinde yer aldı. Bu kapsamda içinde bulunduğu strateji/konsept/senaryo çalışmalarını ortaya koyan yaratıcı ekiple beraber, Fıratpen, Favori Kuyumculuk, Kığılı, Ege Seramik gibi markalara film yaratıp / üretti.

 

Uzun yıllar, sürdürülebilir sağlıklı bir yaşam sisteminin, günümüz dünyasının en büyük ihtiyacı olduğu görüşüyle araştırmalar yaptı. Bu araştırmaları sırasında Permakültür kavramıyla karşılaştı. Sistemin yaratıcısı Bill Mollison'un hayatı ve çalışmaları çok ilgisini çekti ve araştırmalarını bu yönde geliştirdi. 

 

Permakültür konusunda önde gelen isimlerden Steve Read'den PDC (Permaculture Design Certificate) eğitimi aldı. Istanbul Permakültür Kolektifi ve Steve Read_ L'Universite Populaire de Permaculture sertifikasıyla, Permakültür tasarımcısı ve eğitmeni hakları kazandı. 

Permaculture Research Institute of Australia'nın oluşturduğu Wordwide Permaculture Network üyesi. 

 

Bu günlerde, 'yerel ve bürokratik / hukuksal yaptırım güçlüklerini göz önüne alarak, Türkiye'de sağlıklı ve sürdürülebilir bir permakültür yaşam tasarımı nasıl yaratılabilir" sorusunun cevabı olabilecek bir eğitim programı hazırlığı içinde.

 

Çocuklarla ilgili çalışmaları:

2000-2010 yılları arasında çocukların sağlıklı beslenmesi üzerinde çalışarak, doğal malzemelerle, katkısız, kimyasal ürün içermeyen içerikle hazırlanmış bir  patisserie ve catering menüsü oluşturarak, Joyfull House ve Tatlı Hayaller bünyesinde çocuk özel gün kutlama menüsü ve mekan süsleme / organizasyon hizmetleri verdi.

2008-2009 yılları arasında, EF Zekeriyaköy Kids Club bünyesinde çocuklara yönelik kış ve yaz kampları organizasyonlarında concept olusturma, tanıtım-lansman çalışmalarını geliştirme ve yönetme hizmeti verdi. 7-12 yaş grubuna yönelik akademik hazırlık programı organizasyonu, lansman ve iletişim planlamalarını yönetti.

Güncellemeler için Abone Olun

05323976587 - 05324244904

Yenigün Sokak   Yenigün Apt. No:13/1 Kuzguncuk - İSTANBUL

© 2023 by  THE PUB. Proudly created with Wix.com