top of page

dağhan dönmez

ile

şahsiyet ve ah güzel istanbul        

 

12 Ocak Pazar 13.30-17.00

Bir Dizi, Bir Film

Atölye kapsamında; senaryosunu Hakan Günday'ın yazdığı, Onur Saylak'ın yönettiği

ve başrolünde International Emmy ödülü alan Haluk Bilginer'in oynadığı, 2018 yapımı 'Şahsiyet' dizisi ile Ayşe Şasa ve Safa Önal'ın senaryosunu yazdığı, Atıf Yılmaz'ın yönettiği; başrollerinde Sadri Alışık ve Ayla Algan'ın oynadığı 1966 yapımı 'Ah Güzel İstanbul' filminden örnek sekanslar üzerinden, karşılaştırmalı olarak ele alınacaktır... Tabii, patlamış mısır eşliğinde:)

Katılım Ücreti: 75 TL 

Atölye; en az 8 katılımcı ile yapılır

Kayıt & İletişim: 0532 3976587 - 0532 4244904  

  

5722304_edited.jpg
Atif-Yilmaz-in-Ah-Guzel-Istanbul-filmi-r
1fc4ad2f-4cc9-4777-b72d-3cde234d71e5.jpg

DAĞHAN DÖNMEZ

    

  

 

 

1981 yılında İstanbul’da doğdu. Marmara Üniversitesi Sigortacılık Bölümü’nden mezun oldu. Aynı üniversitenin, Bankacılık Enstitüsü’nde yüksek lisansını tamamladı. Halen özel bir bankada denetmen ve eğitmen olarak görev yapıyor. İstanbul Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde, ikinci üniversitesini okuyor. 

Yirmi yıldır edebiyatla uğraşan Dönmez’in, Duvar Yazıları adında bir şiir kitabı bulunuyor. Koridor, Düşle-Edebiyat, Sanat ve Düşün, Eleştirel Kültür, Üvercinka, Eskimeyen Kitaplar ve İnsanokur gibi dergilerde şiirleri, deneme yazıları, hikâyeleri yayımlandı. İki yılı aşkın bir süre Aydınlık Gazetesi’nin Kitap Eki’nde, kitap eleştiri/tahlil yazıları kaleme alan Dönmez, 2020 yılında tamamlamayı planladığı bir roman üzerinde çalışıyor.

Çalıştığı kurumda, iç eğitmenler arasında düzenlenen 282 kişinin katıldığı yarışmada, “En Yaratıcı Video” dalında birinciliği bulunuyor. Bankanın eğitim biriminin yanı sıra, çeşitli atölyelerde; eğitim ve atölye çalışmaları yapıyor.

 

Bu mecralar arasında, Akademi Nar, Yeniköy Kitapçısı, Self Made Human International Academy, Mura Coffee gelmektedir. Halihazırda yaptığı Sabahattin Ali-Kürk Mantolu Madonna Atölyesi,

Attilâ İlhan Atölyesi, Bir dizi, bir film: Şahsiyet Atölyesi, Beyaz Yakalının Hayalleri ve Kurumsal Hayat, Kendinle Tanışma Atölyesi isimli atölyeleri/eğitimleri bulunuyor. Dönmez, bir dönem 32 Punto isimli e-derginin, Sanat/Edebiyat Editörlüğü görevini yürütmüştür. 

Hayat boyu öğrenme ve öğretme gayesine sadık kalarak yaşamını sürdüren Dağhan Dönmez, küçük kızı Ilgaz’ın babası olarak; hem öğretmekte hem de Ilgaz’dan öğrenmektedir. 

752x395-sahsiyet-konusu-nedir-oyunculari
hdhtw4w.jpg
bottom of page