ayhan kavas

ile

ifade etme becerisi

16-18-21-23-25 Kasım

20:00-22:00

s u n u m d a  f a r k  y a r a t m a k için;

5 gün, 10 saat

Bilgi; önemli ‘bir şey’dir ancak bilgiyi aktarmak; ‘çok şey’dir…

 

Paylaşmak istediğimiz bilgiyi, hedef kitlemize doğru aktarabiliyor muyuz?.. Ya da ne kadarını aktarabiliyoruz? Kendimizi dikkatle dinletebiliyor muyuz, yoksa esnemelerine engel olamıyor muyuz?..  Günlük yaşamdan, iş yaşamımıza; kendimizi doğru ifade edebiliyor muyuz yoksa hep yanlış mı anlaşılıyoruz?..

 

‘İfade Etmenin 5 Sırrı’nın paylaşılacağı; konuşma, anlatma, sunum yoluyla yapılan bilgi paylaşımları konusunda, hedefinize ulaşmanızı sağlayacak, kişiye özel uygulama örnekleri ve geri bildirimlerle yapılacak atölye; kişisel gelişiminize yapacağınız çok önemli bir yatırım olacaktır. 

 

2’şer saatlik, 5 bölüm olarak 10 saat sürecek online ve interaktif eğitim programı, 10 kişilik katılımcı ile sınırlıdır…

 

Eğitimin ilk 4 saati, bilginin interaktif paylaşımıdır. Sonraki 6 saat, uygulamadır.

 

Uygulama aşamasında; Katılımcıların, kendi iş alanları üzerine hazırlayıp yollayacakları kısa sunum videoları üzerinden geri bildirim verilerek bilgilendirme yapılacaktır.   

 

10 saatlik eğitim sonunda katılımcılar; farkındalık, öğrenme, içselleştirme kazanımlarının ötesinde, ‘bilgiyi doğru kullanma’ becerisi kazanacaklardır.

 

Dersler; eğitmenin bilgi paylaşımı ve ardından,  katılımcılara yaptırılacak örnek uygulamalarla ilerleyecektir.

 

1.Gün

Doğru Nefes Kullanmak

Doğru Ses Çıkartmak

Kaliteli Türkçe Konuşmak

Vurgu

2.Gün:

Kolay Anlatma Metodu ve Hikâye Anlatmak: 

Konularımız ne kadar farklı olursa olsun,  metni doğru kurgulamanın tek bir tekniği vardır.

 

Doğru Beden Dili Kullanmak

Konuştuğumuz, anlattığımız, bilgi aktardığımız dört platform olan koltuk, masa, kürsü ve sahnede; doğru duruş, oturuş, el kol kullanımı, göz teması, yüz jesti, PowerPoint kullanımı, sahne kullanımı ile bilgi paylaşımı tamamlanacaktır.

3.Gün:

Sunum Videolarının Değerlendirilmesi:

Katılımcıların çektikleri ve ders öncesinde yollayacakları, kısa videolar üzerinden yapılacak, değerlendirme ve bilgilendirme çalışmasıdır. Geri bildirimler, katılımcıya bilginin içselleşmesi yolunda katkı yapacaktır. Videolar; daha önce yapılmış ya da yapılması planlanan bir sunum olabileceği gibi bir hobi konusu da olabilecektir.

4 ve 5. Gün:

Önceki derste, eğitmenin geri bildirimlerinin doğrultusunda, katılımcıların aynı ya da farklı konularda hazırlayacakları yeni videoların paylaşılması ve değerlendirilmesi ile tamamlanacaktır.

Katılım Ücreti: 980 TL

Katılım 10 Kişi ile Sınırlıdır.

Bilgi & Kayıt:

05324244904-0532397658

  

Özel ve Kurumsal Eğitim Programları için Arayabilirsiniz.

Ayhan Kavas.jpg
screen-6.jpg
creative-presentation-ideas-dont-read-fr

AYHAN KAVAS

 

İstanbul Üniversitesi, Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü mezunudur. Aktörlük yaşamına öğrencilik yıllarında, hocası Yıldız Kenter ile başrolünü paylaştığı, Harold and Maude oyunu ile başladı. Bu oyundan sonra pek çok oyunda, önemli roller üstlendi. Shakespeare’in Hamlet’i, Machbet’i oldu. Çehov’un Martı’ sının Treplev'i, Aşk-ı Memnu’nun Behlül’ü oldu. Colombia Üniversitesi'nde, Miloš Forman Atölyesi'ne konuk öğrenci olarak katıldı.

 

Kenter, Dormen, İ.B.B Şehir Tiyatroları dışında, TV, sinema, reklam filmlerinde oynadı. Şahsiyet, son dizi çalışmalarından biridir.

Halen, oyunculuk ve eğitim faaliyetlerini birlikte sürdürmektedir. 

“İfade Etmenin 5 Sırrı” ana başlığındaki kişisel gelişim eğitimleri, hem bir sahne insanı, hem de bir eğitmen olarak biriktirdiklerinin paylaşımıdır.