top of page

göktuğ halis

ile

peygamber enoch'un kitabı

Düşmüş Melekler Mitolojisi

ve 

Simgeler

     

2 Haftalık, Online Seminer

 

28 Kasım-5 Aralık Pazar 17:30-20:00

 

İki Ahit Arası Kutsal Metinler külliyatının eşsiz parçası "Enoch Kitabı" içrek anlamları, çağrışımları ve yüksek sembolizmiyle tüm zamanlarda din tarihçilerinin ilgisini çekmiştir

 

Kitap, ilk olarak, Kitab-ı Mukaddes'in Yaratılış bölümünde eksik kalan "Nefilimler" meselesine tamamlayıcı bir yeniden okuma önerir. Diğer taraftan insan kızlarına aşık olan Tanrı Oğulları'nın (meleklerin) cennetten sürülüş ve cezalandırılış öyküsü ile dramatik bir bağlam oluşturur. Bu bağlam ise kitabı yazıya geçiren toplumun kültürel kaygılarına işaret eden simgelerle gizlenmiştir.

 

Tanrı'nın Yazıcısı Enoch ise günaha düşmüş göksel varlıkları savunmak üzere Tanrı'nın mahkemesine çıkarken tanık olduklarını gelecek kuşaklara, yoğun bir sembolizm ağı ile aktarır.

 

Peygamber Enoch kimdir?

Enoch Kitabı'nı kim yazmıştır?

Kitap kültürel dağarcığın hangi kaygıları ile oluşturulmuştur?

Kitabın sembolik dili nasıl çözümlenmelidir? 

Ezoterik Okumalardaki bozulmaları nasıl eleriz?

Kültürel bağlam ve analitik karşılaştırmalar?

 

Tüm bu soruların yanıtlarını bulacağınız özel bir etkinliktir.

 

Katılım Ücreti: 220 TL.

Öğrenci: 200 TL.

Tek Haftalık Katılım: 120 TL.

 

*

 

TÜM ATÖLYELER İÇİN;

Atölye İşleyişi:

Zoom Meeting Uygulaması ile katılımcılarımıza gönderilecek davet linkleri üzerinden, online olarak yapılacaktır. 

Katılımcılarımızın, uygulamaya üye olmaları gerekmemektedir. Uygulamayı indirmiş olmaları yeterli olacaktır. Kayıt yaptıran katılımcılarımız için, daha detaylı bilgilendirme yapılacaktır.

 

Atölyeler;

En az 8 kişinin katılımı ile açılır. 

*

Kayıt & Bilgi: ayrintiakademi@gmail.com

Whatsapp: 0532 397 65 87 - 0532 424 49 04

 

 

goktughalis2.jpeg

Göktuğ Halis

Figures_God_took_Enoch_edited.jpg

1976 yılında doğan Göktuğ Halis, ilk insan topluluklarında inanç ve ritüeller, batıl inanışlar, dini düşüncenin bilinç dışı temelleri, Orta Çağ Hıristiyan askeri tarikatları, büyü ve sihir gibi modern bilim öncesi uygulamaların arkeolojisi, dinler tarihi ve din felsefesi alanında çalışmalar gerçekleştirdi. Birikim, Varlık, Virgül, Cumhuriyet ve Radikal gibi dergi ve gazetelerde, makale ve eleştirileri yayımlanan Göktuğ Halis, İstanbul Üniversitesi Gazetecilik ve Anadolu Üniversitesi Felsefe Bölümü “Onur Diploması” sahibidir.

Kitapları:

https://www.idefix.com/yazar/goktug-halis/s=221964?gclid=CjwKCAjwmqKJBhAWEiwAMvGt6MiJbX-v5qEZoW5_bhEFa7MJ8OZuMo--toZUqXgCK190yWUIBDxWAxoCxwkQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds

bottom of page