top of page

9-14 yaş çocuklar için; "felsefe atölyesi" 

çisel karacebe

ile

gelecekte ben kimim

Psikolog Feyza Mehmet'in katılımıyla...   

Atölye Gün ve Tarihi:

27 Ocak Perşembe

Saat: 14:00-16:00

Katılımcı yaş aralığı: 9-14 yaş arası

Düşün ki; bir gün yaşadığın yerde sürekli yürüdüğün yolda, hiç fark etmediğin bir dükkân görüyorsun. Dükkânın camından içeri doğru baktığında, eski kitaplar gözüne çarpıyor ve merakına engel olamayıp içeriye dalıyorsun. Eski kitapların arasında dolaşırken, bir kitabın üstünde adının yazılı olduğunu fark ettin. Bu kitapla ilgili ne yapardın?..

Çocuklar için felsefe atölyeleri; çocukların doğru veya yanlış kaygısı duymadan, felsefi konulara eleştirel ve sorgulayıcı bakmalarını destekleyerek başka fikirleri dinleme, kendi düşüncelerini ifade etme, yaratıcı bakış açıları kazanma, nitelikli düşünme ve yargıda bulunma gibi sosyal ve bilişsel becerilerine katkıda bulunmayı amaçlar.

 

Bu atölye çocuklara gelecek, benlik ve seçim kavramlarını beraber soruşturma imkânı tanırken diğer yandan “Gelecekte Ben Kimim?” sorusuna hikâye yazma ve çizim etkinliği ile yaratıcı bir bakış sunmayı hedefliyor.

Katılım Ücreti: 100 TL

(Atölye; En az 6 katılımcı ile açılır)

Bilgi & Kayıt:

05324244904-05323976587

ciselkaracebe_foto.jpg

                                             ÇİSEL KARACEBE

                                             (atölye rehber eğitmeni)

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sosyoloji bölümü lisans programının ardından İstanbul Bilgi Üniversitesi Felsefe ve Toplumsal Düşünce bölümü yüksek lisans programından mezun oldu. Boğaziçi Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi (BÜYEM) bünyesinde Dr. Özge Özdemir tarafından yürütülen Çocuklar İçin Felsefe (P4C) Eğitmen Eğitimi’ni tamamladı. Tarlabaşı Toplum Merkezi’nde gönüllü olarak Çocuklar İçin Felsefe atölyelerinde kolaylaştırıcılık yapmakta ve Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sosyoloji bölümü doktora programında eğitimine devam etmektedir.

 

16078506-95af-4d21-929c-339b15f8a5b1.JPG

                                             FEYZA MEHMET

                                             (psikolog)

İstanbul Üniversitesi Psikoloji bölümünden 2018 yılında mezun oldu. Lisans öğrenimi sırasında Otistikler Derneği’nin Oya Kamp projesinde farklı gelişen bireylerle gönüllü olarak çalıştı. Tarlabaşı Toplum Merkezi’nde çocuklar için felsefe atölyesinde gönüllü kolaylaştırıcılık yapmaktadır. Mezun olduğundan beri farklı gelişenlerle ve okul öncesi çocuklarla oyun temelli çalışmalar yürütmektedir.

bottom of page