top of page

ece duluk

ile

müzik & aşkın izinde;  

büyükada gezisi

                                    

​14 Eylül Cumartesi 2019  09:30

Büyükada'nın tarihi ve özel mekanlarını gezip, hikayelerini dinlerken, iki değerli asnatçı; 

Aliye & Karl Berger'in sıradışı, tutkulu ama hüzünlü aşklarının izlerini de süreceğiz ada sokaklarında... Kimbilir belki çamlar arasındaki küçük bir taş evden, Berlioz'ün keman konçertosu da çalınır kulağımıza, taa 1947'lerden...

Gezi Programı:

İskele meydanında minik bir ada tarihi ve adanın eski halini gözümüzde canlandırma sonrası, Çankaya meydanına devam ediyoruz. Orada meydan yapılarından biraz bahsedip, Nizam Mahallesi'ne giriş yapıyoruz. Buradaki önemli yapılar ve hikayeleri eşliğinde, araya bir de çay molası katarak, Lunapark meydanına varıyoruz. Ardından, Aya Yorgi'ye çıkarak, o eşsiz manzara ve atmosferde öğle yemeği yiyoruz. Yemek sonrası;  Aya Yorgi ziyareti ve anlatımı var.  Hristos Tepesi ve oradaki yapılar derken, Dr. Hıntır Hıntıryan Köşkü bahçesindeki metruk Berger Evi'nde mola veriyor ve çamlar arasında oturup, müzik eşliğinde Aliye-Karl Berger'i anıyoruz.  Sonra çiftin özel mezarlığını ziyaret edip, Kadıyoran (Hritos) yokuşundan tekrar Çankaya meydanı ve bu kez, Anadolu Kulübü ve Splendid Otel önünden geçerek iskeleye iniyoruz... 

Gezide görülecek diğer önemli yapılar:

Nizam mahallesi boyunca görülecek en önemli ve ünlü yapılar; Şakir Paşa Köşkü, Splendid Otel, Agopyan Köşkü, Fabiatto Köşkü, Hacopulo Köşkü, Arap İzzet Paşa Köşkü, Mizzi Köşkü, Con Paşa Köşkü, Sevastopulo Köşkü (Troçki) vb.

Hristos Tepesi boyunca görülecek yapılar; Rum Yetimhanesi, Perili Köşk Hıntıryan Köşkü, Berger Evi, Hristos Manastırı, Taş Ocakları ve orada kısa fotoğraf çekimi.

Kadıyoran (Hristos) Yokuşu üzerinde görülecek önemli yapılar; Epaminondas Riza Köşkü, Taş Mektep, Hayri İpar köşkü, Yamalaki Fırını vb.

Not: Gezimizin öğle yemeğinden önceki kısmı biraz uzun ve bol yürüyüşlü olduğundan, rahat ayakkabılar giymenizi ve küçük atıştırmalıklar bulundurmanızı öneririz.

 

 

BULUŞMA YERİ VE SAATİ: Büyükada Vapur İskelesi

Buluşma saati: 09:30

TUR FİYATI: 90 TL 

NOT: Fiyata, çok özel bir mekanda kahve ve çay ikramları, rehberinizi rahat dinleyebilmeniz için kulaklık dahildir. Kişisel harcamalar ve öğle yemeği dahil değildir.

ÖĞLE YEMEĞİ: Aya Yorgi Tepesi, Kır Lokantası'nda olacaktır. 

 

GEZGİN TAYFA Turizm Acentası ORGANİZASYONUDUR...​

İletişim & Kayıt: 0532 3976587 - 0532 4244904

 

 

 

 

 

 

 

 

PHOTO-2018-11-14-21-25-13YY.jpg

ECE DULUK

    

  

1993 İstanbul Üsküdar doğumlu Ece Duluk'un ailesi, Büyükadalıdır...

 

2015 Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi-Seyahat İşletmeciliği ve Turizm Rehberliği  (2015 yılı ikinci dönem Erasmus Eğitim Programı- Slovakya Presov Üniversitesi)  mezunudur.

 

2012 Bodrum, 2013 Virginia Beach/Virginia/ABD, 2014 Orange Beach /Alabama/ABD, 2015 Çanakkale olmak üzere pek çok otelde farklı görevler aldıktan sonra, ETS Tur ve Düş Patikası Seyahat Acentesi'nde; tur satış ve organizasyonlarında çalıştı, yurtiçi ve yurt dışı seyahatlerde yardımcı rehberlik yaptı. 

2016 yılında Kokartlı Turist rehberi oldu ve o günden bu yana, çeşitli acentelerde serbest şekilde çalışmaktadır.

Büyükada turlarını, tamamen kendi oluşturduğu farklı temalar üzerinden yapmaktadır...

bottom of page